Web-Kullanim-Sartlarini-Lutfen-Okuyunuz

Web-Kullanim-Sartlarini-Lutfen-Okuyunuz

Web-Kullanim-Sartlarini-Lutfen-Okuyunuz WEB KULLANIM ŞARTLARINI LÜTFEN OKUYUNUZ

Web Sitesinin içeriği ile ilgili bilgiler

Tıp bilimi akıl almaz hızlı bir gelişim içerisindedir. Son 20 yıl içinde cerrahi bilimlerde laparoskopik (kapalı) yöntemlerdeki ilerlemeler ve tıp endüstrisinin itici gücü cerrahi bilimlerde bir devrim yaşanmasına neden olmuştur. Bu devrim son dönemlerde Robotun (da Vinci®) cerrahideki kullanımı ile doruk noktasına ulaşmış gibi görünmektedir. Gelecekte; endüstrinin gelişimine paralel olarak,  daha ilgi çekici, hasta ve cerrah için daha konforlu yöntem ve uygulamalar da rutin pratikte kullanılacak gibi görünmektedir.

Bu baş döndürücü hızdaki ilerlemeler tıp literatüründe de akıl almaz yayın çokluğuna neden olmaktadır. O nedenle bu web sayfasındaki bilgilerin bazen diğer bilgilerden farklı olması sizi şaşırtmamalıdır. Sanal ortamda bilgiye ulaşım kolaylaştı. Ancak bilgi kirliliği de inanılmaz boyutlara ulaştı. Bu bahsedilen farklılığın sebebi maalesef bilgi kirliliğinden kaynaklanmaktadır.

Tıpta değişmeyen tek kural ‘’HASTALIK YOKTUR, HASTA VARDIR’’ kuralıdır. Bu kural çerçevesinde her birey doktoru tarafından ayrıntılı öykü, fizik muayene ve tanı testleri sonuçlarına göre ayrı ayrı değerlendirilir. Ve her bireyin hastalığının tedavisi de; bizzat bireyin de karar mekanizması içinde bulunması ile doktor ve hasta arasındaki diyalog sonucu verilir. Bu nedenle bu web sitesi içindeki yazılı ve görsel veriler bir tanı ve tedavi rehberi değildir. Bu veriler sadece ve sadece sizlere bir fikir vermek amacı ile site içeriğine yüklenmiştir.

Site çerisinde sunulan görsel veriler ameliyat görüntüleri içermektedir. Bu görüntüler gelişim çağındaki bireylerin gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bu nedenle bu siteye girmek isteyen bireylerin 18 yaş ve üstünde olmaları gerekmektedir. Gelişebilecek herhangi olumsuz bir sonuçtan site sahibi ve yöneticisi sorumlu tutulamaz. Siteye giren birey 18 yaş ve üstünde olduğunu kabul etmiş sayılır. Bireylerin siteye girmeden önce site kullanım şartlarını okumaları önerilir.

Sitemizde genel cerrahi uzmanlık alanı içine giren hastalıklar hakkında temel bilgiler, tanı ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler olacaktır. Sık sorulan sorular ile bu hastalıklar hakkında bilgi almak isteyen kişilere yardımcı olunması amaçlanmıştır. Site güncellemeleri zaman içerisinde tamamlanacaktır. Kısa bir süre sonra TİROİT  VE PARATİROİT HASTALIKLARI, MEME HASTALIKLARI, ŞİŞMANLIK HASTALIĞI, ADRENAL (BÖBREK ÜSTÜ ) BEZİ HASTALIKLARI, YEMEK BORUSU, MİDE VE ONİKİ PARMAK BARSAĞI HASTALIKLARI, İNCE, KALIN BARSAK VE REKTUM HASTALIKLARI, PANKREAS HASTALIKLARI, DALAK HASTALIKLARI, APANDİSİT HASTALIKLARI, FITIK ve KESİ FITIKLARI (HERNİA), HEMOROİD (BASUR) HASTALIKLARI, KIL DÖNMESİ, ANAL FİSSÜR (ÇATLAK), ANAL FİSTÜL HASTALIKLARI VE TEDAVİLERİ de ayrıntılı olarak sayfadaki yerini alacaktır.

Tüm bu bilgiler hazırlanırken bazı tıbbi terimlerin açıklanması gerektiği kanısına varılmıştır ve bunların parantez içinde karşılıkları yazılmıştır.

Bu web sitesinde verilen bilgilerin sizlere faydalı olacağını umut ederim.

Saygılarımla

Doç. Dr. Aziz SÜMER

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi AD Öğretim Üyesi

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Organ Nakli Fellow