En çok kilo aldiran otel kahvaltiklariEN ÇOK KİLO ALDIRAN  OTEL KAHVALTILIKLARI


* Portakal Suyu 1 su bardağı, 110 kalori, 1 gr yağ, 0 gr protein, 33 gr şeker
Eğer meyveyi bütün halinde tüketirseniz, içerisindeki lifler şekerin etkilerini azaltmada yardımcı olur. Fakat meyvenin sadece suyunu tükettiğinizde lif kaybolur ve siz ani şeker yükselmesiyle karşı karşıya kalabilirisiniz. Meyve suyunun yerine yağsız süt ile güne başlayın! Klinik Beslenme Dergisinde (American Journal of Nutrition) yapılan bir çalışmaya göre kahvaltıda meyve suyu yerine süt tercih eden kişiler, öğle yemeğinde %8,5 daha az kalori tüketiyor. Portakal suyu yerine yağsız sütü tercih edin! (1 su bardağı, 86 kalori, 0 gr yağ, 8 gr protein, 12 gr şeker)

* Kavun 3 ince dilim, 135 kalori, 30 gr şeker
Diyet içerisinde mümkün olduğu kadar farklı birçok meyve ve sebzeye yer vermek önemlidir; ancak bu tercihler arasında kavun, yüksek kalorili ve düşük besin içerikli bir meyvedir. Kavun dilimleri yerine bir avuç üzüm tercih edin! Üzüm, kırmızı şarapta bulunan aynı kalp sağlığına yararlı polifenolleri içerir. Ayrıca kaloriyi arttırmadan ağzınıza bir dolu üzümü sığdırabilirsiniz! İşte size çifte bonus! (Üzüm 20 tanesi, 68 kalori, 16 gr şeker)

* Waffle 2 yemek kaşığı akçaağaç şurubu ile yapılmış waffle, 375 kalori, 11 gr yağ (2 gr doymuş), 68 gr karbonhidrat
Waffle’ın yüzeyindeki tüm bu gözenekleri görüyor musunuz? Bu gözenekler margarin ve şurubun toplu halde yakalanmış ve astarlanmış halleridir. Bu durum da elbette ki daha fazla karbonhidrat, daha fazla yağ ve daha fazla kalori anlamına gelmektedir. Eğer fazla şurupta boğulmaktan kendinizi kurtarmak istiyorsanız düz yüzeyi olan bir yiyecek tercih edin; tıpkı krep gibi! Kahvaltıda tüketeceğiniz waffle yerine lezzetli bir krep tercih etmeniz waffledan alacağınız kalorinin yarısından fazlasını kesmeniz anlamına gelir. Fakat eğer tercihiniz hala waffledan yanaysa, kaloriyi düşürmek adına akçaağaç şurubu yerine agav şurubu tercih edebilirsiniz. Agav şurubunun düşük glisemik indeksi, yüksek karbonhidratlı bir kahvaltı sonrasında kan şekerinizin biraz daha rahat bir sürüş gerçekleştirmesine imkan tanıyacak! Waffle yerine krep tercih edin! (2 yemek kaşığı akçaağaç şurubu ile yapılmış krep, 276 kalori, 8 gr yağ (2 gr doymuş), 48 gr karbonhidrat)

* Meyve Aromalı Tahıllı Yoğurt 388 kalori, 10 gr yağ (3 gr doymuş), 15 gr protein, 53 gr şeker
Mısır şurubu katkısı meyve aromalı yoğurdu 3 top dondurmadan bile daha tatlı hale getirmektedir. Bunun yerine kendi parfenizi yapın! Yoğurdu sade tutun ve parfenizin lezzet profilini içerisine ekleyeceğiniz meyve ve fındık/ceviz/bademle belirleyin! Kırmızı meyveli ve bademli sade yoğurt parfe 290 kalori, 13 gr yağ (5 gr doymuş), 13 gr protein, 20 gr şeker Bir Kase Yağsız Sütün İçerisine Mısır Gevreği Ve Bir Adet Dilimlenmiş Muz 267 kalori, 0 gr yağ, 10 gr protein, 57 gr karbonhidrat Bu tercih güne çok kötü bir başlangıç olmasa da, hiçbir şey güne birkaç yumurtayla başlamakla yarışamaz! Bu yüzden güne güzel bir omletle başlayın! Araştırmalar güne yumurta yiyerek başlayan insanların gün içerisinde daha az yemek yeme eğiliminde olduğunu göstermektedir. Mısır gevreği yerine yumurta tercih edin! (Pişmiş yumurta 2 büyük yumurta, 204 kalori, 14 gr yağ, 2 gr karbonhidrat)

* Reçelli, Tam Tahıllı Tost 2 dilim, 262 kalori, 2 gr yağ (1 gr doymuş), 50 gr karbonhidrat
Tam tahıllı ekmek güne başlamak için iyi bir tercihtir; ancak onu ekürisi olarak seçeceğiniz reçellerin birçoğunun yarısı meyve, yarısı ise şekerdir. Oysa reçelden alacağınız fazla şeker yerine, size enerji verecek fıstık ezmesini tercih etmeniz çok daha yararlı! Reçelin yerini lezzetli bir İngiliz muffini alsın! İngiliz muffini kahvaltıda tüketeceğiniz ekmeklerle olan savaşı daima kazanır! Tam buğdaylı, hafif yağlı ingiliz muffin tost 162 kalori, 5 gr yağ (3 gr doymuş), 25 gr karbonhidrat


DİYETİSYEN GİZEM NUR SAVACI